Горе на езерото

Top of the Lake

Одлична криминалистичка драма од оскаровката Џејн Кемпион и продуцентот, добитник на „Оскар“, Емил Шерман. Ова е таинствена приказна за тајните на еден мал новозеландски град, со одлична актерска екипа која на серијата ѝ донесе „Златен глобус“. Елизабет Мос ја игра неискусната детективка Робин Грифин која се зафаќа со случајот на бремената 12-годишна девојка која се обидела да се удави во езерото, по што исчезнала...

Режисери: Jane Campion

Актери: Elisabeth Moss , David Wenham , Holly Hunter , Nicole Kidman

Препорака за возраст: PG-13

Жанр: Crime/Thriller

Гледај

Горе на езерото

Top of the Lake

Вчитување...