Животот во ЛА

The L.A. Complex

Шестмина млади и талентирани уметници, кои се обидуваат да се пробијат меѓу холивудската елита, се вселуваат во евтиниот модел "Делукс Сутс", попознат како "Лукс" во Лос Анџелес. На патот кон ѕвездите нив ги чекаат нови пријателства и врски, но и многу пречки, искушенија и судбоносни одлуки. За да успеат, мора да пораснат и да се соочат со реалноста во индустријата на шоу-бизнисот и во миговите што ќе им ги дефинираат животите.

Режисери: Martin Gero

Актери: Jonathan Patrick Moore , Joe Dinicol , Cassie Steele

Година: 2012

Препорака за возраст: R

Жанр: Comedy/Romance

Гледај

Животот во ЛА

The L.A. Complex

Вчитување...