Спаси ме

Save Me

Нели е харизматичен женкар кого го апси полицијата поради сомнежи дека ја киднапирал ќерка му Џоди. Иако се обидува да ги убеди дека не ја видел ќерка му со години, полицијата има докази дека последните повици од мобилниот на Џоди се упатени токму кон Нели. Нели одлучува да тргне во потрага и на тој начин да докаже дека е невин.

Режисери: Nick Murphy

Актери: Lennie James , Suranne Jones , Stephen Graham

Година: 2019

Препорака за возраст: PG-13

Жанр: Crime/Thriller

Гледај

Спаси ме

Save Me

Вчитување...