Студио 54

54

Шејн О'Ши е момче од Њу Џерси со големи сништа. Тој бара повеќе возбуда во својот живот, па оди на другата страна од градот за да влезе во озлогласениот диско-клуб, „Студио 54“. Кога создавачот на клубот, Стив Рубел го издвојува Шејн од толпата луѓе кои очајнички сакаат да влезат во клубот, Шејн не само што успева да влезе, туку ја добива и саканата работа како бармен, но и место во првиот ред на најлегендарната забава на планетата.

Актери: Ryan Phillippe , Neve Campbell , Mike Myers

Режисери: Mark Christopher

Година: 1997

Препорака за возраст: R

Жанр: Drama, Movies

Вчитување...